ENFJ – učitel, vůdce, přednosta

5 %

V celé populaci má
typ ENFJ 5% lidí.

Extroversion – dominantní, vstřícný, orientovaný na okolí
iNtuition – inovativní, vizionář, hledí dopředu, odvážný
Feeling – pečlivý, citlivý, pečující, orientovaný na lidi
Judging – preferuje strukturu a pořádek, rozhodný, vytrvalý

 
«- fotky 4 známých osobností

 Jak se nejlépe seznámit?    Otestovat znovu

 

Kde najdete ideální partnery

Nyní máte stanoven typ osobnosti a vaše optimální partnery najdete ve skupině D lidí hodných, kde jsou 4 typy dohromady. Při osobním setkání poznáte během několika minut, kdo vám víc sedí. Další vhodné typy najdete v sousední skupině (info pro pokročilé). Takže už zbývá, abyste si lidi, se kterými jste v kontaktu, pozvali na otestování.

Na kterou stránku je pozvat? Když přijdou návštěvníci na seznamku nebo na test, a nemají právě chuť jit do seznamky nebo vyplnit test, 95% odejde a v životě o nich neuslyšíte. A jen 5% bude mít možnost se s vámi seznámit. Máme tu vytvořené i takzvané přistávací stránky, kde je úspěšnost 30%, tedy 6x větší, že si nechají vysvělit přínos, a tak je budete moci poznat.

 

Popis osobnosti ENFJ

Popisů na různých stránkách je mnoho, každý se trochu liší. A proto i já vám ukážu jiné podání. Vše, co o každém typu víme, se dá vyvodit z pouhých čtyř vlastností.

 • Popis extrovertní stránky osobnosti
  rádi organizují společenský život; okouzlující mistři konverzace
  Zdá se, že neví co je tréma a neváhají veřejně vystoupit, a to bez ohledu na velikost osloveného publika. Projevy si chystají a snaží se při nic předávat dobrou náladu a působit pozitivně.

  Vyzařuje z nich zájem a ochota pomoci, takže jiným nepřichází zatěžko obracet se o radu v nejrůznějších záležitostech a jen zřídka bývají odmítnuti.

 • Popis intuitivního směřování osobnosti

  Stává se jim, nejčastěji na prahu středního věku, že začnou být nevysvětlitelně nespokojeni se svým dosavadním životem, kariérou či manželstvím. Není u nich neobvyklé, že přistupují k radikální změně, která všechny ohromí. Pro ENFJ je příznačné, že vynikají ve více povoláních. Jsou jako bublinky v sodovce. Nemusí jich být mnoho, ale bez nich to prostě není ono.

  Mívají sklon idealizovat si vztahy, někdy až do takové podoby, že je to neslučitelné s lidskou přirozeností. Protože se umí vcítit do pocitu jiných, předpokládají to i u druhých.

 • Popis emocionálních aspektů osobnosti
  umí dát najevo podporu, povzbuzení, vděčnost, slova chvály
  vnášejí vřelost a pospolitost do každého setkání;

  Kombinace výkonnosti a šarmu jim zpravidla zajišťuje značnou popularitu, ať jsou kdekoli a v jakékoliv roli. Jsou totiž stejně dobrými vůdci jako řadovými příslušníky. ENFJ si cení spolupráce a rádi spolupracují. Na druhou stranu vyžadují absolutní loajalitu. Nesouhlas vnímají jako osobní útok. Dobře si rozmyslete zpochybnit jeho tvrzení veřejně před podřízenými. Tím okamžikem byste skončili.

  Jsou mimořádně tolerantní, málokdy kritičtí a vždy se jim dá důvěřovat. Někdy svůj zájem o druhé přeženou a nemají čas na sebe. Nebo mívají příchylnost k lidem takovou, že se vyloženě snaží dostat do blízkosti lidí. Když zjistí, že nebyli pochopeni a přijati, jak se jim zdálo, jsou z toho na rozpacích, překvapeni a někdy i ublíženi.

  Slabinou ENFJ a ESFJ je například nechuť k logickým analýzám. Pokud tuto racionálnější stránku zanedbají, mohou ve stresových situacích nečekaně explodovat a projevovat se silnými výbuchy kritiky, často nelogické, nekonzistentní a obvykle i nespravedlivé. Nevyvinuté a nekultivované myšlení může způsobit, že bezvýhradně přijmou nějakou ideologii, aniž by ji hlouběji pochopili.

 • Popis uvážlivého zaměření osobnosti
  spolehliví, zodpovědní, loajální a loajalitu také očekávají
  zodpovědní v práci – velmi nároční k sobě i druhým
  umějí vycítit potenciál člověka, vynést na povrch to nejlepší z něj
  své emoce zvláště negativní neprojevují, nejsou expresivní jako ENTP,
  ale vlivem uvážlivosti se kontrolují a přetvařují

  Lidé s typologií ENFJ práci i zábavu plánují, poznačí do diáře a jakmile to mají zapsáno, je možné dát ruku do ohně za to, že to dodrží. Při posuzování druhých neberou v úvahu současnou realitu jako spíše možnosti, které se dají v lidech rozpoznávat. Projevuje se to v nevšední schopnosti empatie, vciťování a ochotě brát na sebe tíži druhých. Život si organizují s výhledem do budoucna. Spořádaně organizují své denní, týdenní a jiné programy.

  Bývají skvělými přirozenými vůdci. Jejich talent pro vedení se uplatní stejně dobře v pracovních skupinách, jako v zájmových spolcích či partě kamarádů zaměřených na společenský život. ENFJ mají ten typ charismatu, kterému se jiní snadno a ochotně podřizují. Část jejich “tajemství ” souvisí s tím, že mají lidi opravdu rádi, hledají v nich vždy to lepší a pokládají je za svou prioritu.


Čím se vyznačuje výhradně typ INFJ

mohou se cítit osamělí i mezi mnoha lidmi – pokud příliš skrývají své pravé já (jak se často stává) * nejlépe jim svědčí práce s lidmi (HR), dobří poradci, učitelé

 
Nejste z toho chytří? Podobné šťavnatě vylíčené popisy najdete na desítkách stránek. Píšou je totiž psychologové, přesvědčení, že čím delší, tím lepší. Jestli vás to zajímá, máme vypracovanou velmi krátkou a jednoduchou pomůcku, jak člověka poznat během pár vteřin. A zároveň i jeho touhy, potřeby.

 Zjistit více

 

Co v případě, že váš typ je stanoven chybně?


Test je založen na vašich odpovědích. Přesnější může být, jen když budete chtít vy. Dominantní vlastnost zůstává u člověka stejná celý život. Druhotnou, terciální a kvartérní vlastnost rozvíjíte v průběhu života. Vy můžete být dokonalejší než někdo s nerozvinutými schopnostmi, přesto typ vaší osobnosti se nezmění. A proto odpovídejte v testu ne, jací chcete být, ale podle toho, jací jste byli (v mládí) po pubertě.

Pokud byste zároveň byli chybně zařazení i do jiné skupiny, to při vstupu na setkání poznáte během minuty. Lze to zjistit snadno i podle kontrolních známek ve vyhodnocení testu. Proto si schovejte URL adresu s výsledkem testu. Nebo se můžete podívat zda vám víc nesedí sousední typy:

 

Jak se nejlépe seznámit?

Hledáte nějakou jednodušší zkratku? Vy můžete
1) navštívit večírek vaší skupiny a tam poznat optimální typy pro vás.
2) vyhledat lidi na seznamce, mají v profilu uvedenou svou skupinu.
3) anebo použít naši pomůcku a naučit se rozeznávat vhodné typy už z dálky, z facebooku, z jiné seznamky, ze skype a podobně. Jak?

 Zjistit více    Sdílet stránku  

 

Jak se seznamujete

Typ ENFJ nepřešlapuje na místě a postupuje rychle. Někdy může mít problém, že není upřímný a jeho hranou zdvořilost si v prostředí seznamky mohou vykládat jako zájem.

Co by ENFJ mohl dělat lépe, aby mu seznamování šlo hladčeji bez zádrhelů?

 Zjistit více

 

Přednosti a slabé stránky

Je velmi užitečné dělat to, co vám jde a dobře vydělávat, než se pachtit a pokoušet zdokonalit v něčem, co vám nejde.

Znát své slabé stránky je dobré pro zvýšení sebevědomí, abyste se v něčem neztrapnili. Vyplatí se slabé stránky zdokonalovat, abyste byli všestrannější a nepostradatelní, ale nezakládat na nich svou kariéru.

 Zjistit více

 

Jak poznáte typ osobnosti od pohledu podle gest?

Poznat lze každou z vlastností. Např. introverti mají hlubší oči a zaujímají gesta, kterými se chrání před světem. Smysloví lidé mají rozložitější postavu než intuitivní, kteří jsou vysocí a štíhlí, častěji tmavovlasí a nosící brýle.

Získejte přehlednou tabulku s názornými ilustracemi!

 Zjistit více

 

X

Vyplňte prosím svůj email,

[wysija_form id=”4″]

kam vám pošleme žádané zajímavosti o vašem typu včetně postupu, co vás dovede k vysněné známosti.

 

 

 

 

11.8.2015 – 17.9.2015

Concerns or questions?

See our support area where you can find questions asked by our clients and answered by the SeventhQueen team. Lorem ipsum lorem ipsum

SEE SUPPORT AREA
NEWSLETTER SIGNUP

By subscribing to our mailing list you will always be update with the latest news from us.

SIGN INTO YOUR ACCOUNT CREATE NEW ACCOUNT

Your privacy is important to us and we will never rent or sell your information.

×

 
×
FORGOT YOUR DETAILS?
×

Go up

Zobrazit buttony
Schovat buttony