ENFP – novinář, reportér, řečník, přednášející, politik

5 %

V celé populaci má
typ ENFP 5% lidí.

Extroverze – dominantní, vstřícný, orientovaný na okolí
iNtuition – inovativní, vizionáři, hledí dopředu, odvážní,
kreativní, rádi přemýšlejí o smyslu života
Feeling – pečlivý, citlivý, pečující, orientovaný na lidi,
idealističtí, umělečtí, mají hluboké vztahy,
Perceiving – svobodomyslný, spontánní, flexibilní, nestálý
 

 Jak se nejlépe seznámit?    Otestovat znovu

 

 

Kde najdete ideální partnery

Nyní máte stanoven typ osobnosti a vaše optimální partnery najdete ve skupině B lidí kulturních, kde jsou 4 typy dohromady. Při osobním setkání poznáte během několika minut, kdo vám víc sedí. Další vhodné typy najdete v sousední skupině (info pro pokročilé). Takže už zbývá, abyste si lidi, se kterými jste v kontaktu, pozvali na otestování.

Na kterou stránku je pozvat? Když přijdou návštěvníci na seznamku nebo na test, a nemají právě chuť jit do seznamky nebo vyplnit test, 95% odejde a v životě o nich neuslyšíte. A jen 5% bude mít možnost se s vámi seznámit. Máme tu vytvořené i takzvané přistávací stránky, kde je úspěšnost 30%, tedy 6x větší, že si nechají vysvělit přínos, a tak je budete moci poznat.

 

Popis osobnosti

Popisů na různých stránkách je mnoho, každý se trochu liší. A proto i já vám ukážu jiné podání. Vše, co o každém typu víme, se dá vyvodit z pouhých čtyř vlastností.

 • Popis extrovertní stránky osobnosti
  Mají obrovskou schopnost motivovat, inspirovat.
  Z hlediska profesního uplatnění mají ENFP skutečně široký výběr a jsou schopni uspět ve více oblastech. Bývají vřelí, nadšení, zábavní, nenucení, vynalézaví, veselé mysli, imaginativní

  Aby byli úspěšní, potřebují mít co nejrozmanitější úkoly, nejlépe každý den jiné, dokonce i s jinými lidmi. Tehdy dokážou využít svůj tvůrčí a adaptivní talent, který vyžaduje mnoho prostoru na svůj rozlet. Jejich vůdcovství bývá někdy natolik pronikavé a všudypřítomné, že nejsou vždy schopni přijmout nápady druhých. Jako je voda přirozeným prostředím pro ryby, je mezilidská interakce prostředím pro ENFP.

 • Popis intuitivního směřování osobnosti
  iniciátoři změn, bystře si vědomi nejrůznějších možností
  energizují a stimulují ostatní skrze svůj entuziasmus
  cítí se frustrováni, pokud projekt potřebuje příliš mnoho ověřování a pozornosti k detailu
  Méně brilantní jsou již v organizačních detailech, dotažení a uskutečnění svých závěrů a doporučení.
  Vždy je zajímá, co může být a ne co je. Život naplno je podobně jako u ESFP někdy vykupován obrovskými změnami nálady, kdy deprese střídá nadšení, skepse optimismus.
 • Popis emocionálních aspektů osobnosti
  jsou si vědomi potřeb druhých a nabízejí jim pomoc a ocenění
  v mládí bývají “rozplizlí” a neupřímní ve snaze být za každou cenu přijati; musí usilovat o rovnováhu mezi vnitřní autenticitou a potřebou přijetí
  ENFP, kteří “zbloudí” (tj. ztratí svůj idealismus, hodnoty), mohou být velmi zruční manipulátoři
  pokud nemají ujasněné hodnoty, mohou na své potomky působit rozporuplně (neformální kamarád versus přísná autorita)

  Intenzivně vnímají nejen sebe, ale jsou citliví i vůči svému okolí a zachytí i ty prvky mezilidského ovzduší, které jiným uniká.
  Jsou dobří hlavně tam, kde mohou spolupracovat s lidmi. Na kolegy působí jejich přítomnost většinou hřejivě a příznivě. Skvěle dokážou dát lidi dohromady, začít, “nastartovat” poradu či mítink.

 • Popis vnímavého zaměření osobnosti
  ENFP rychle intuitivně pochopí podstatu druhého člověka
  cítí se dobře v proměnlivých situacích, kde mohou použít své charisma
  ENFP neustále “skenují” své okolí, aby zjistili pocity a motivace druhých; tato citlivost však někdy vstupuje do konfliktu s jejich silnou potřebou vlastní autenticity (naladit se na druhého a být tím, kým on chce, abych byl – anebo být svým “já”?)

  navzdory extraverzi potřebují někdy určitý čas o samotě, aby se ujistili, že se pohybují ve směru svých hodnot; pokud se jim to podaří, stávají se úspěšnými; jinak se stane, že opustí projekt, pokud je zaujme nová příležitost, takže nikdy ničeho trvalého nedosáhnou

  ENFP jsou neúnavnými a doživotními bojovníky za dokonalost, lásku, autenticitu, spontánnost, jen aby byli lidé více sami sebou.
  Podobně jako u ENTP, rozdělají toho mnohem víc, než stačí dokončit. Naštěstí však jejich nadšení dokáže přeskočit na jiné a ti to s trochou štěstí dokončí za ně. Bývají velcí improvizátoři, takže i to, co sami dotáhnou, je někdy úplně jiné než co původně zamýšleli.

  Naopak nesnášejí a nedaří se jim tam, kde práce vyžaduje z jejich pohledu tupé opakování, dodržování pravidel či norem a kde je nutné věnovat pozornost administrativním záležitostem a detailům.

  ENFP někdy bývají v napětí, jako kdyby očekávali příchod krize, kterou, pokud se nedostaví, i sami vyvolají, například tím, že věci ponechají na poslední chvíli. Vědí, že za takových okolností dokážou být závratně výkonní a vše najednou s nevšedním nasazením nakonec nějak zvládnou a většinou i včas dokončí. Problém je v tom, že často předpokládají, že jiní členové rodiny, přátel, kolegové, jsou v tomto ohledu stejní. Domnívají se, že tento způsob života vyhovuje každému, což ale neplatí.


Čím se vyznačuje výhradně typ ENFP

Jako rodilí optimisté vidí ENFP v lidech jen to nejlepší. Tento typ je nejoptimističtějším ze všech typů.
Uvádí se, že ENFP jsou velmi náchylní na tři neduhy: bolesti hlavy a migrény, na bolesti páteře a na občasnou, téměř chorobnou únavu a vyčerpanost. Je pro ně proto velmi důležité nežít stále naplno a umět si skutečně odpočinout.
Zvláštní předností ENFP je komunikační přizpůsobivost. Kamerové záznamy odhalily, že více než jiné typy dokážou přebírat tempo, gestikulaci, mimiku a způsob vyjadřování lidí, s nimiž si právě povídají. Neboli umějí vám říkat to, co chcete slyšet.

 
Nejste z toho chytří? Podobné šťavnatě vylíčené popisy najdete na desítkách stránek. Píšou je totiž psychologové, přesvědčení, že čím delší, tím lepší. Jestli vás to zajímá, máme vypracovanou velmi krátkou a jednoduchou pomůcku, jak člověka poznat během pár vteřin. A zároveň i jeho touhy, potřeby.

 Zjistit více

 

Co v případě, že váš typ je stanoven chybně?


Test je založen na vašich odpovědích. Přesnější může být, jen když budete chtít vy. Dominantní vlastnost zůstává u člověka stejná celý život. Druhotnou, terciální a kvartérní vlastnost rozvíjíte v průběhu života. Vy můžete být dokonalejší než někdo s nerozvinutými schopnostmi, a tím pádem i žádanější, přesto se nezmění okruh lidí, ke kterým jste kompatibilní. A proto odpovídejte v testu ne, jací chcete být, ale podle toho, jací jste byli (v mládí) po pubertě.

Pokud byste zároveň byli chybně zařazení i do jiné skupiny, to při vstupu na setkání poznáte během minuty. Lze to zjistit snadno i podle kontrolních známek ve vyhodnocení testu. Proto si schovejte URL adresu s výsledkem testu. Nebo se můžete podívat zda vám víc nesedí sousední typy:

 

Jak se nejlépe seznámit?

Hledáte nějakou jednodušší zkratku? Vy můžete
1) navštívit večírek vaší skupiny a tam poznat optimální typy pro vás.
2) vyhledat lidi na seznamce, mají v profilu uvedenou svou skupinu.
3) anebo použít naši pomůcku a naučit se rozeznávat vhodné typy už z dálky, z facebooku, z jiné seznamky, ze skype a podobně. Jak?

 Zjistit více    Sdílet stránku  

 

Jak se seznamujete

Typ ENFP je přitažlivý pro spoustu lidí i pro takové, které nechce. ENFP touží po dlouhodobém romantickém vztahu. Někdy může mít problém, že není upřímný a jeho hranou zdvořilost si v prostředí seznamky mohou vykládat jako zájem.

Co by ENFP mohl dělat lépe, aby mu seznamování šlo hladčeji bez zádrhelů?

 Zjistit více

 

Přednosti a slabé stránky

Je velmi užitečné dělat to, co vám jde a dobře vydělávat, než se pachtit a pokoušet zdokonalit v něčem, co vám nejde.

Znát své slabé stránky je dobré pro zvýšení sebevědomí, abyste se v něčem neztrapnili. Vyplatí se slabé stránky zdokonalovat, abyste byli všestrannější a nepostradatelní, ale nezakládat na nich svou kariéru.

 Zjistit více

 

Jak poznáte typ osobnosti od pohledu podle gest?

Poznat lze každou z vlastností. Např. introverti mají hlubší oči a zaujímají gesta, kterými se chrání před světem. Smysloví lidé mají rozložitější postavu než intuitivní, kteří jsou vysocí a štíhlí, častěji tmavovlasí a nosící brýle.

Získejte přehlednou tabulku s názornými ilustracemi!

 Zjistit více

 

X

Vyplňte prosím svůj email,

[wysija_form id=”4″]

kam vám pošleme žádané zajímavosti o vašem typu včetně postupu, co vás dovede k vysněné známosti.

 

 

 

15.9.2015 – 18.9.2015

Concerns or questions?

See our support area where you can find questions asked by our clients and answered by the SeventhQueen team. Lorem ipsum lorem ipsum

SEE SUPPORT AREA
NEWSLETTER SIGNUP

By subscribing to our mailing list you will always be update with the latest news from us.

SIGN INTO YOUR ACCOUNT CREATE NEW ACCOUNT

Your privacy is important to us and we will never rent or sell your information.

×

 
×
FORGOT YOUR DETAILS?
×

Go up

Zobrazit buttony
Schovat buttony