ENTP – podnikatel, advokát, vizionář, inovátor, hledač příležitostí

5 %

V celé populaci má
typ ENTP 5% lidí.

Extroverze – dominantní, vstřícný, orientovaný na okolí
iNtuition – inovativní, vizionáři, hledí dopředu, odvážní,
kreativní, rádi přemýšlejí o smyslu života
Thinking – logický, věcný, pragmatický, racionální
Perceiving – svobodomyslný, spontánní, flexibilní, nestálý

 

 Jak se nejlépe seznámit?   Otestovat znovu

 

 

Kde najdete ideální partnery

Nyní máte stanoven typ osobnosti a vaše optimální partnery najdete ve skupině B lidí kulturních, kde jsou 4 typy dohromady. Při osobním setkání poznáte během několika minut, kdo vám víc sedí. Další vhodné typy najdete v sousední skupině (info pro pokročilé). Takže už zbývá, abyste si lidi, se kterými jste v kontaktu, pozvali na otestování.

Na kterou stránku je pozvat? Když přijdou návštěvníci na seznamku nebo na test, a nemají právě chuť jit do seznamky nebo vyplnit test, 95% odejde a v životě o nich neuslyšíte. A jen 5% bude mít možnost se s vámi seznámit. Máme tu vytvořené i takzvané přistávací stránky, kde je úspěšnost 30%, tedy 6x větší, že si nechají vysvělit přínos, a tak je budete moci poznat.

 

Popis osobnosti ENTP

Popisů na různých stránkách je mnoho, každý se trochu liší. A proto i já vám ukážu jiné podání. Vše, co o každém typu víme, se dá vyvodit z pouhých čtyř vlastností.

 • Popis extrovertní stránky osobnosti
  Jejich povaha je náchylná k rychlým idealistickým vzplanutím. Jsou schopni vyprodukovat více možností řešení, než je možné nebo únosné uskutečnit.

  ENTP se nechtějí svých oblíbených nápadů jen tak vzdát a nebývají schopni ani ochotni je komukoliv přenechat. Když se vrhnou do nějakého projektu nebo akce, bývají schopni se do ní zcela ponořit a na nic jiného nemyslet. Když je nějaká činnost skutečně pohltí a ENTP bývají k tomu náchylní, mohou zcela zapomenout na své fyzické potřeby a pohodlí, mořit se a živořit na uzeninách nebo jiné nehodnotné stravě, zanedbávat hygienu i své okolí, dokud si skutečně neublíží, nebo dokud nedovedou práci ke určitému konečnému stavu.

  Mívají velkou vitalitu, rádi si užívají života, smějí se, jsou rádi ve společnosti. Zajímají se o okruh svých přátel, jejich názory, myšlenky, nápady.

 • Popis intuitivního směřování osobnosti
  inteligentní, motivováni touhou pochopit
  slogan “to je nemožné” berou jako osobní výzvu; neustále hledají nové projekty, na kterých pracovat
  Nejlépe se jim daří, když mají zvládat vrcholně náročné úkoly, při jejichž řešení je nutný důvtip a improvizace.
  ENTP bývají schopni odhalit vazby a souvislosti, které si před nimi nikdo nevšiml.

 • Popis přemýšlivých aspektů osobnosti
  diskuzi berou jako výzvu, argumentační soutěž; partneři hledající harmonii to mohou chápat jako útočnost
  Bývají vynikajícími analytiky a libují si ve složitých a komplexních situacích.
  Pro ENTP není těžké udělat si několik nepřátel. Protože potřebují čelit výzvám aby si udrželi patřičnou hladinu vlastního zájmu, občas provokují i druhé.

 • Popis vnímavého zaměření osobnosti
  mají přístup tuningáře – nezačínat na čistém papíru, ani nedosahovat předem stanovených cílů, ale spíše na něčem co už je – pracovat – a zdokonalovat to: tuningovat
  Pro druhé bývají také zdrojem inspirace a jejich entusiasmus je nakažlivý. Když se do něčeho skutečně pustí, bývají takříkajíc natolik “zamilovaní” a tak velmi přesvědčeni o správnosti svého počínání, že jejich schopnost ignorovat normy, zavedené postupy, tradice a autority je až odzbrojující. Avšak v každém dalším opakování téže věci chtějí mít alespoň kousek něčeho nového, nějaký originál.

  Kromě zmíněné přelétavosti od úkolu k úkolu, tendenci k předčasné ztrátě zájmu jakmile jsou otázky vyřešeny, si ENTP musí dát pozor nejméně na tři věci:

  První je kultivace jejich vlastního usuzování. Nejeden ENTP si vylomil zuby na neuskutečnitelných projektech nebo si vysloužil nemilost tím, že nedotáhl věci do konce.
  Za druhé, protože jsou svým způsobem vzácní, zvyknou se zabývat sami se sebou a mít někdy problémy ve vztazích k druhým. Různé náhodné události a nevinné výroky si vykládají negativně a vytržené z kontextu.
  Zatřetí, nutkavá tvořivost je tlačí k tomu, aby své nápady prezentovali mnohdy nevhodným lidem nebo v nevhodnou chvíli. Je pro ně obtížné si trochu počkat, takticky a diplomaticky si věci načasovat.


Čím se vyznačuje výhradně typ ENTP

“Dobří” ENTP bývají většinu času pro své okolí neodolatelně přitažliví, protože lidé z nich cítí velkou energii, kterou dokázali zkrotit a nasměrovat ve prospěch cílů, na kterých pracují.

 
Nejste z toho chytří? Podobné šťavnatě vylíčené popisy najdete na desítkách stránek. Píšou je totiž psychologové, přesvědčení, že čím delší, tím lepší. Jestli vás to zajímá, máme vypracovanou velmi krátkou a jednoduchou pomůcku, jak člověka poznat během pár vteřin. A zároveň i jeho touhy, potřeby.

 Zjistit více

 

Co v případě, že váš typ je stanoven chybně?


Test je založen na vašich odpovědích. Přesnější může být, jen když budete chtít vy. Dominantní vlastnost zůstává u člověka stejná celý život. Druhotnou, terciální a kvartérní vlastnost rozvíjíte v průběhu života. Vy můžete být dokonalejší než někdo s nerozvinutými schopnostmi, a tím pádem i žádanější, přesto se nezmění okruh lidí, ke kterým jste kompatibilní. A proto odpovídejte v testu ne, jací chcete být, ale podle toho, jací jste byli (v mládí) po pubertě.

Pokud byste zároveň byli chybně zařazení i do jiné skupiny, to při vstupu na setkání poznáte během minuty. Lze to zjistit snadno i podle kontrolních známek ve vyhodnocení testu. Proto si schovejte URL adresu s výsledkem testu. Nebo se můžete podívat zda vám víc nesedí sousední typy:

 

Jak se nejlépe seznámit?

Hledáte nějakou jednodušší zkratku? Vy můžete
1) navštívit večírek vaší skupiny a tam poznat optimální typy pro vás.
2) vyhledat lidi na seznamce, mají v profilu uvedenou svou skupinu.
3) anebo použít naši pomůcku a naučit se rozeznávat vhodné typy už z dálky, z facebooku, z jiné seznamky, ze skype a podobně. Jak?

 Zjistit více    Sdílet stránku  

 

Jak se seznamujete

Typ ENTP je přitažlivý vlivem své přirozenosti energičnosti a vstřícnosti. Mají zájem spíše o přelétavější vztahy. Jde jim to a umí to od přírody.

Co by ENTP mohl dělat lépe, aby mu seznamování šlo hladčeji bez zádrhelů?

 Zjistit více

 

Přednosti a slabé stránky

Je velmi užitečné dělat to, co vám jde a dobře vydělávat, než se pachtit a pokoušet zdokonalit v něčem, co vám nejde.

Znát své slabé stránky je dobré pro zvýšení sebevědomí, abyste se v něčem neztrapnili. Vyplatí se slabé stránky zdokonalovat, abyste byli všestrannější a nepostradatelní, ale nezakládat na nich svou kariéru.

 Zjistit více

 

Jak poznáte typ osobnosti od pohledu podle gest?

Poznat lze každou z vlastností. Např. introverti mají hlubší oči a zaujímají gesta, kterými se chrání před světem. Smysloví lidé mají rozložitější postavu než intuitivní, kteří jsou vysocí a štíhlí, častěji tmavovlasí a nosící brýle.

Získejte přehlednou tabulku s názornými ilustracemi!

 Zjistit více

 

X

Vyplňte prosím svůj email,

[wysija_form id=”4″]

kam vám pošleme žádané zajímavosti o vašem typu včetně postupu, co vás dovede k vysněné známosti.

 

 

 

 

15.9.2015 – 16.9.2015

Concerns or questions?

See our support area where you can find questions asked by our clients and answered by the SeventhQueen team. Lorem ipsum lorem ipsum

SEE SUPPORT AREA
NEWSLETTER SIGNUP

By subscribing to our mailing list you will always be update with the latest news from us.

SIGN INTO YOUR ACCOUNT CREATE NEW ACCOUNT

Your privacy is important to us and we will never rent or sell your information.

×

 
×
FORGOT YOUR DETAILS?
×

Go up

Zobrazit buttony
Schovat buttony