ESTP – dobyvatel, konferenciér, animátor, bavič

13 %

V celé populaci má
typ ESTP 13% lidí.

Extroversion – dominantní, vstřícný, orientovaný na okolí
Sensing – praktický, zručný, tradiční, detailní
Thinking – logický, věcný, pragmatický, racionální
Perceiving – svobodomyslný, spontánní, flexibilní, nestálý

5 známých osobností
 

 Jak se nejsnáze seznámit?   Otestovat znovu

 

Kde najdete ideální partnery

Nyní máte stanoven typ osobnosti a vaše optimální partnery najdete ve skupině A lidí normálních, kde jsou 4 typy dohromady. Při osobním setkání poznáte během několika minut, kdo vám víc sedí. Další vhodné typy najdete v sousední skupině (info pro pokročilé). Takže už zbývá, abyste si lidi, se kterými jste v kontaktu, pozvali na otestování.

Na kterou stránku je pozvat? Když přijdou návštěvníci na seznamku nebo na test, a nemají právě chuť jit do seznamky nebo vyplnit test, 95% odejde a v životě o nich neuslyšíte. A jen 5% bude mít možnost se s vámi seznámit. Máme tu vytvořené i takzvané přistávací stránky, kde je úspěšnost 30%, tedy 6x větší, že si nechají vysvělit přínos, a tak je budete moci poznat.

 

Popis osobnosti ESTP

Popisů na různých stránkách je mnoho, každý se trochu liší. A proto i já vám ukážu jiné podání. Vše, co o každém typu víme, se dá vyvodit z pouhých čtyř vlastností.

“Podnikatel, dobyvatel” (13%)
hledají, jak získat od života to nejlepší; rádi improvizují; řeší problémy; soustředění na cíl
mají nejsilnější vliv na životy druhých lidí; umějí druhé dostat, kam chtějí
umí zajistit hladký chod věcí, aby všechno dobře klapalo
umějí sami sebe a své myšlenky prodat; snadno dosahují uznání druhých
navenek působí otevřeně, šarmantně, chytře, vtipně, zábavně, štědře, sociálně obratně, přitom trochu nepředvídatelně
pozorní k detailům, rychlý úsudek a vyhmátnutí podstaty problému
přinášejí vhled do problémů, kterým umějí čelit tváří v tvář v přítomném okamžiku
nevadí jim “jít do rizika”, rychle se rozhodují; umí řešit problémy
vidí bystře do motivů druhých; dovedou předvídat jejich budoucí kroky
smysl pro drama a styl; rychlé pohyby, rychlá mluva
typ gamblera či hráče; neřídí se pevným plánem, jen vnitním smyslem pro integritu
mohou snadno ostatní zranit, aniž by si to uvědomili; neví jak jejich řeč působí; jde jim o vyřešení úkolu, nikoliv o lidské pocity

Všichni ESP (Interpret, Dynamo) bývají praktičtí a věcní lidé, přizpůsobiví realisté s obrovskou schopností přijímat a užívat svět takový, jaký je, netrápí se tím, jaký by mohl být. Zároveň jsou ESP bez předsudků, vstřícní k názorům jiných, trpěliví, tolerantní, lidé, se kterými se snadno vychází.
Obecně se ESP může projevit třemi způsoby:
Nadáním pro stroje a mechanismy, mistrovským zvládnutím nástrojů a materiálů v umění či řemesle, nebo ve schopnosti vyznat se v kvalitě, barvě, složení, technologických vlastnostech nejrůznějších věcí.
V dovednosti získat různá fakta a podrobnosti i ze skutečností, které jsou na první pohled dost nesouvisející, zapamatovat si je a umět je použít.
V soustavné citlivosti na požadavky situace, kdy jsou okamžitě připraveni reagovat na ně přiměřeným způsobem.
Znalosti musí mít konkrétní podobu. Nedají se podle nich získat na přednášce či z příruček, ale ponořením se do činnosti.
Díky svému velmi dobře vyvinutému vnímání bývají tito lidé, kterých je zhruba 13 %, okamžitě schopni zaznamenat i nejjemnější změnu či odchylku a tím například dobře odhadnout partnerův nejbližší tah. Z těchto lidí se vybírají nejlepší vyjednavači a napravovatelé nepříjemností. Necítí se vázáni právě platnými předpisy a nařízeními a proto je buď snadno překračují, nebo nacházejí netradiční způsoby, jak si je vyložit ve svůj prospěch. Rozhodují se spíše neosobně, na základě faktů, nikoliv na základě pocitů či hodnot.
Bývají to přitažlivé osobnosti. Oblíbení lidé, kteří se vyznají v mnoha prostředích, mají hodně známých, ale málo přátel. Plánování a příprava jsou pro ně ztrátou času, při čemž jim něco jedinečného ze života může uniknout. Pokud jim zaměstnání neposkytne dostatečný prostor pro balancování na hraně, “hrát vabank”, najdou si ho jinde, například v adrenalinových sportech, při hazardních hrách, nebo to vzrušení do svého zaměstnání přinesou.
Zatímco jiní jsou ochotni prokousávat se nudnou knihou jen proto, aby dokončili, co začali, lidé s typologií Dynamo (dále jen ESTP) ji klidně kdykoliv odloží a pustí se do jiné. Bez výčitek se zvednou uprostřed nezáživného filmu, aby alespoň stihli pivo nebo konec filmu, kterého se vzdali.
U všeho, co dělají, se jakoby neustále dívají po svém publiku, jestli to na nich dělá dostatečný dojem. Umí být nelítostnými pragmatiky.
Jsou neocenitelní tam, kde je třeba někoho vyslat do postižené oblasti nebo krize. Jsou schopni dát věci rychle do pořádku a udělají to dokonce s elegancí a stylem. No úřední záležitosti rádi přenechají jiným.
ESTP jde stejně o výsledek jako o způsob, kterým byl dosažen. Jejich silnou stránkou je schopnost dostat se bez velkých okolků k jádru problému. Nemá smysl to u nich zkoušet teoriemi, hned chtějí pragmaticky sáhnout po příčině problému a pustit se do akce. Stejný přímočarý přístup mohou uplatnit i v partnerských vztazích. Šíří kolem sebe vzrušení, napětí a zábavu, ale také jsou nevypočitatelní.
ESTP bývají “děti štěstěny” a často se o nich říká, že mají více štěstí než rozumu.

  • Popis extrovertní stránky osobnosti

  • Popis smyslového směřování osobnosti

  • Aspekty osobnosti spojené s logickým myšlením

  • Popis vnímavého zaměření osobnosti


Čím se vyznačuje výhradně typ ESTP

 
Nejste z toho chytří? Podobné šťavnatě vylíčené popisy najdete na desítkách stránek. Píšou je totiž psychologové, přesvědčení, že čím delší, tím lepší. Jestli vás to zajímá, máme vypracovanou velmi krátkou a jednoduchou pomůcku, jak člověka poznat během pár vteřin. A zároveň i jeho touhy, potřeby.

 Zjistit více

 

Co v případě, že váš typ je stanoven chybně?


Test je založen na vašich odpovědích. Přesnější může být, jen když budete chtít vy. Dominantní vlastnost zůstává u člověka stejná celý život. Druhotnou, terciální a kvartérní vlastnost rozvíjíte v průběhu života. Vy můžete být dokonalejší než někdo s nerozvinutými schopnostmi, přesto typ vaší osobnosti se nezmění. A proto odpovídejte v testu ne, jací chcete být, ale podle toho, jací jste byli (v mládí) po pubertě.

Pokud byste zároveň byli chybně zařazení i do jiné skupiny, to při vstupu na setkání poznáte během minuty. Lze to zjistit snadno i podle kontrolních známek ve vyhodnocení testu. Proto si schovejte URL adresu s výsledkem testu. Nebo se můžete podívat zda vám víc nesedí sousední typy:

ESTJ      M B T I

 

Jak se nejlépe seznámit?

Hledáte nějakou jednodušší zkratku? Vy můžete
1) navštívit večírek vaší skupiny a tam poznat optimální typy pro vás.
2) vyhledat lidi na seznamce, mají v profilu uvedenou svou skupinu.
3) anebo použít naši pomůcku a naučit se rozeznávat vhodné typy už z dálky, z facebooku, z jiné seznamky, ze skype a podobně. Jak?

 Zjistit více    Sdílet stránku  

 

Jak se seznamujete

Typ ESTP může být trochu váhavý při domlouvání schůzek, ale je akční a hned se vypraví. Někdy může mít problém, že poznají, že mu jde o přelétavá dobrodružství.

Co by mohl dělat lépe, aby mu seznamování šlo hladčejí bez zádrhelů?

 Zjistit více

 

Přednosti a slabé stránky

Je velmi užitečné dělat to, co vám jde a dobře vydělávat, než se pachtit a pokoušet zdokonalit v něčem, co vám nejde.

Znát své slabé stránky je dobré pro zvýšení sebevědomí, abyste se v něčem neztrapnili. Vyplatí se slabé stránky zdokonalovat, abyste byli všestrannější a nepostradatelní, ale nezakládat na nich svou kariéru.

 Zjistit více

 

Jak poznáte typ osobnosti od pohledu podle gest?

Poznat lze každou z vlastností. Např. introverti mají hlubší oči a zaujímají gesta, kterými se chrání před světem. Smysloví lidé mají rozložitější postavu než intuitivní, kteří jsou vysocí a štíhlí, častěji tmavovlasí a nosící brýle.

Získejte přehlednou tabulku s názornými ilustracemi!

 Zjistit více

 

X

Vyplňte prosím svůj email,

[wysija_form id=”4″]

kam vám pošleme žádané zajímavosti o vašem typu včetně postupu, co vás dovede k vysněné známosti.

 

 

 

 

17.9.2015 – 17.9.2015

Concerns or questions?

See our support area where you can find questions asked by our clients and answered by the SeventhQueen team. Lorem ipsum lorem ipsum

SEE SUPPORT AREA
NEWSLETTER SIGNUP

By subscribing to our mailing list you will always be update with the latest news from us.

SIGN INTO YOUR ACCOUNT CREATE NEW ACCOUNT

Your privacy is important to us and we will never rent or sell your information.

×

 
×
FORGOT YOUR DETAILS?
×

Go up

Zobrazit buttony
Schovat buttony