INFJ – poradce, školitel, hudební skladatel, composer

2 %

V celé populaci má
typ INFJ 2% lidí.

Introversion – nabíjí jej čas strávený v klidu sám,
odtažití, uzavření
iNtuition – inovativní, vizionáři, hledí dopředu, odvážní,
kreativní, rádi přemýšlejí o smyslu života
Feeling – pečlivý, citlivý, pečující, orientovaný na lidi,
idealističtí, umělečtí, mají hluboké vztahy,
Judging – preferují pořádek a plán, rozhodní, vytrvalí

 
 Jak se nejlépe seznámit?    Otestovat znovu


 

 

Kde najdete ideální partnery

Nyní máte stanoven typ osobnosti a vaše optimální partnery najdete ve skupině B lidí kulturních, kde jsou 4 typy dohromady. Při osobním setkání poznáte během několika minut, kdo vám víc sedí. Další vhodné typy najdete v sousední skupině (info pro pokročilé). Takže už zbývá, abyste si lidi, se kterými jste v kontaktu, pozvali na otestování.

Na kterou stránku je pozvat? Když přijdou návštěvníci na seznamku nebo na test, a nemají právě chuť jít do seznamky nebo něco vyplňovat, 95% z nich odejde a v životě o nich neuslyšíte. A jen 5% bude mít možnost se s vámi seznámit. Máme tu vytvořené i takzvané přistávací stránky, kde je úspěšnost 30%, tedy 6x větší, že si nechají vysvětlit přínos, a tak budete mít větší šanci je poznat.

 

Popis osobnosti INFJ

Popisů na různých stránkách je mnoho, každý se trochu liší. A proto i já vám ukážu jiné podání. Vše, co o každém typu víme, se dá vyvodit z pouhých čtyř vlastností.

 • Popis introvertní stránky osobnosti
  tiší, střežící si své soukromí, pohybují se “za scénou”
  I když vědí projevovat upřímný zájem o to, jak druzí myslí a cítí, ze svého vlastního nitra obvykle odhalují emoce velmi opatrně a jen lidem, kterým důvěřují.
  dávají přednost diskuzi jeden na jednoho, než celé skupině
  INFJ mají bohatý a pestrý vnitřní život, který nemusejí sdílet s každým
  blízké vztahy navazují pomalu a dlouhodobě, potřebují získat důvěru, teprve pak vám svůj vnitřní svět pomalu otevřou
  INFJ jsou snadno zranitelní, své názory si však v tichosti nechají pro sebe, místo aby jim dali průchod, a tak s v nich ostatní nevyznají
  mohou působit tajuplně a složitě; dokonce i před sebou samými
  V tělesném kontaktu jsou ostražití na svou intimní zónu, takže působí odtažitě, pokud se vás však na základě důvěry rozhodnou pustit za svou hranici, prožívají tělesnou intimitu velmi intenzivně
  při hlubokém zklamání se jejich idealismus může zvrhnout do opačného extrému: krutosti a touhy po moci

 • Popis intuitivního směřování osobnosti
  INFJ hledají vizi, “jak by se dalo (všem) žít lépe”
  kreativní a inspirující; ale daří se jim i ve vědě (skrze intuici)
  Mívají ohromnou představivost a obrazotvornost nespoutanou s realitou. Mohou na své okolí působit geniálním, někdy až mystickým dojmem. Nevázaná imaginace jim umožňuje vytvářet procítěná, propracovaná a esteticky dokonalá umělecká díla, která mohou mít podobu hudební, poetickou či prozaickou, dramatickou, ale i matematického či fyzikálního systému, stejně jako i pedagogickou.
  Dá se říci, že ze všech typů jsou INFJ nejpoetičtější a nejromantičtější.

 • Popis emocionálních aspektů osobnosti
  hledají smysl ve vztazích, myšlenkách a událostech s okem obráceným k porozumění sobě i druhým a vskutku ostatní chápou
  senzitivní, klidní vůdcové s hlubokou duší
  Díky svému procítění a osobnímu přístupu nacházejí s druhými řeč snadněji než jiné introvertní typy.
  Lidé u nich oceňují jejich schopnost naslouchat, vnímat pocity, atmosféru a vzít v úvahu hodnoty a přání.

  INFJ nebývají rádi posly špatných zpráv. Naopak, dělá jim dobře, když mohou jiných potěšit a mají snahu přispívat tím nejlepším, co v nich je. Jsou rádi, když mohou souhlasit. Rozpory nebo jejich možnost obyčejně prožívají bolestně, protože je pokládají za destruktivní. Jakákoli forma konfliktu a nesouladu, ať už otevřeného nebo skrytého, bývá pro jejich psychiku nesmírně zničující a nejsou schopni dlouhodobě takový stav snášet. To může dospět do takového stavu, že si budou dobré zprávy vymýšlet, popírat existenci konfliktů a tak se zamotávat do svých fikcí, že přestanou odlišovat myšlenky od reality a lhaní od pravdy.
  V otázkách svých přesvědčení a citů se často projevují nepřímo, v náznacích, jako kdyby se spoléhali, že druzí lidé si všechno domyslí. Přílišná otevřenost z druhé strany je může odradit a zarazit, zejména pokud se týká něčeho, co mají rádi. Raději dávají přednost symbolům, náznakům, zmínce či metafoře, než přímočarému popisu.

 • Popis uvážlivého zaměření osobnosti
  ve vztahu k vnějšímu světu mají, zdá se, pořádek, avšak jejich vnitřní svět je vysoce komplexní a jen oni sami k němu mají (možná) klíč
  Poradci (dále jen INFJ) si více než INTJ uvědomují vliv, který mají na lidi kolem sebe.
  Jsou velmi předvídatelní konzistentní a drží se své osobnostní integrity. Váží si věrnost k hodnotám a zásadám.
  Už od školních dob bývají INFJ výkonní studenti s tvůrčími schopnostmi. Někdy je brzdí sklon k přílišnému perfekcionismu a do toho, co dělají, často vkládají neúměrně mnoho úsilí a práce. Do poslední chvíle se strachují o výsledek, říkáme tomu negativní, pesimistické myšlení.
  Jako partneři ale i spolupracovníci, nadřízení či přátelé bývají INFJ neokázale věrní a oddaní. Dbají o pocity pohody, starají se o prostředí, snaží se, aby bylo i jiným pohodlné, útulné, přívětivé, upřímně se zajímají o zdraví jiných i o jejich psychickou vyrovnanost.


Čím se vyznačuje výhradně typ INFJ

jde o jeden z nejvzácnějších typů v populaci, zvláště pak u mužů (je v něm cosi tajuplně “ženského”)
I když nevyhledávají popularitu, slávu a funkce, často je bez většího vlastního přičinění získávají.
Mohou být terapeuty všeho druhu, psychiatři či psychologové. Pro hloubku je může lákat i duchovní sféra, mohou se dát na psaní.
INFJ mají asi ze všech typů nejsilnější predispozici k sebevraždě: intenzivní vnitřní život, bohaté city a usuzovací schopnost hledět příliš daleko a přitom nevidět žádné východisko.

 
Nejste z toho chytří? Podobné šťavnatě vylíčené popisy najdete na desítkách stránek. Píšou je totiž psychologové, přesvědčení, že čím delší, tím lepší. Jestli vás to zajímá, máme vypracovanou velmi krátkou a jednoduchou pomůcku, jak člověka poznat během pár vteřin. A zároveň i jeho touhy, potřeby.

 Zjistit více

 

Co v případě, že váš typ je stanoven chybně?


Test je založen na vašich odpovědích. Přesnější může být, jen když budete chtít vy. Dominantní vlastnost zůstává u člověka stejná celý život. Druhotnou, terciální a kvartérní vlastnost rozvíjíte v průběhu života. Vy můžete být dokonalejší než někdo s nerozvinutými schopnostmi, a tím pádem i žádanější, přesto se nezmění okruh lidí, ke kterým jste kompatibilní. A proto odpovídejte v testu ne, jací chcete být, ale podle toho, jací jste byli (v mládí) po pubertě.

Pokud byste zároveň byli chybně zařazení i do jiné skupiny, to při vstupu na setkání poznáte během minuty. Lze to zjistit snadno i podle kontrolních známek ve vyhodnocení testu. Proto si schovejte URL adresu s výsledkem testu. Nebo se můžete podívat zda vám víc nesedí sousední typy:

 

Jak se nejlépe seznámit?

Hledáte nějakou jednodušší zkratku? Vy můžete
1) navštívit večírek vaší skupiny a tam poznat optimální typy pro vás.
2) vyhledat lidi na seznamce, mají v profilu uvedenou svou skupinu.
3) anebo použít naši pomůcku a naučit se rozeznávat vhodné typy už z dálky, z facebooku, z jiné seznamky, ze skype a podobně. Jak?

 Zjistit více    Sdílet stránku  

 

Jak se seznamujete

Typ INFJ je přitažlivý pro spoustu lidí i pro takové, které nechce. Často ho trápí nabídky k jednorázovému povyražení od necitelných lidí. INFJ touží po dlouhodobém romantickém vztahu. Někdy může mít problém, že není upřímný a jeho hranou zdvořilost si v prostředí seznamky mohou vykládat jako zájem.

Co by INFJ mohl dělat lépe, aby mu seznamování šlo hladčeji bez zádrhelů?

 Zjistit více

 

Přednosti a slabé stránky

Je velmi užitečné dělat to, co vám jde a dobře vydělávat, než se pachtit a pokoušet zdokonalit v něčem, co vám nejde.

Znát své slabé stránky je dobré pro zvýšení sebevědomí, abyste se v něčem neztrapnili. Vyplatí se slabé stránky zdokonalovat, abyste byli všestrannější a nepostradatelní, ale nezakládat na nich svou kariéru.

 Zjistit více

 

Jak poznáte typ osobnosti od pohledu podle gest?

Poznat lze každou z vlastností. Např. introverti mají hlubší oči a zaujímají gesta, kterými se chrání před světem. Smysloví lidé mají rozložitější postavu než intuitivní, kteří jsou vysocí a štíhlí, častěji tmavovlasí a nosící brýle.

Získejte přehlednou tabulku s názornými ilustracemi!

 Zjistit více

 

X

Vyplňte prosím svůj email,

[wysija_form id=”4″]

kam vám pošleme žádané zajímavosti o vašem typu včetně postupu, co vás dovede k vysněné známosti.

 

 

 

 

12.8.2015 – 16.9.2015

Concerns or questions?

See our support area where you can find questions asked by our clients and answered by the SeventhQueen team. Lorem ipsum lorem ipsum

SEE SUPPORT AREA
NEWSLETTER SIGNUP

By subscribing to our mailing list you will always be update with the latest news from us.

SIGN INTO YOUR ACCOUNT CREATE NEW ACCOUNT

Your privacy is important to us and we will never rent or sell your information.

×

 
×
FORGOT YOUR DETAILS?
×

Go up

Zobrazit buttony
Schovat buttony