Seznámit se na ulici a v baru je úlplně jiné než schůzka přes internet

Když potkáte někoho osobně tváří v tvář, jste schopni během několika vteřin rozpoznat, zda se k vám osoba hodí nebo ne. Podle rysů ve tváři, postavy, pohybů a gest to poznáte, ať jste bystří, nebo i mírně natvrdlí. Je to vědecky ověřené.

A poznáte i, zda se druhé osobě líbíte, nebo jste jí lhostejní, i kdyby človíček nic neřekl.

 

Když jste někoho potkali na ulici, tak víte jestli se s ním chcete setkat znova, vidíte, jestli máte u něj naději a víte jestli se k vám hodí.

 

Co víme bezpečně při seznamování přes internet?

Ale přes internet vy nevidíte vůbec nic. Vy víte bezpečně jen to, že vystavené fotky mohou být několik let staré, že jsou to vybrané jen ty nejlepší fotky (nebo že se neumí vyfotit a skutečnost může být lepší). Víte, že lidi se většinou stylizují do lepšího světla. Např. dobrodruh se tváří spořádaně, spořádaný se tváří jako světák, chudý se fotí obklopen luxusem. Žirafa se neukazuje v plné výšce a šprček působí jako kus chlapa. Víte také, že chystání se na schůzku včetně cesty tam a zpátky zabere nejméně 3 hodiny a víc jak polovina schůzek dopadne odmítnutím. A ani z těch ostatních vám zatím nevzešlo žádné dlouhodobé pouto či přátelství.

Proto když někoho žádáte o schůzku přes internet, nemůžete to dělat stejným stylem jako u člověka, který vás už viděl. Na internetu můžete najít různé návody, jak uspět v internetových seznamkách. Ty jsou bohužel na nic. Jenom radí, jak si napsat profil, ale dál už jsou jen opsané příručky z off-line seznamování.

Zapomeňme na to, že někde existuje správný návod. Texty na webových stránkách se tvoří tak, že když nějaký majitel chce zvýšit návštěvnost své seznamky a potřebuje vložit nějaké rady, tak buď to zkopíruje odjinud nebo si najme copy-writera, který umí napsat texty s vhodným SEO potenciálem. Nečekejme, že přeložíme nějaký návod z angličtiny, a ten bude fungovat. Proč ne?

Majitelé sezmnamek jsou lidé, kteří umějí dávat lidi dohromady, mají talent vcítit se a spřátelit lidi naživo. Ale co nemají, jsou analytické schopnosti. Neumějí přeprogramovat seznamku, aby to dělala místo nich. Ani to neumí lidi naučit ani napsat návod k seznamování, protože jim to jde samo, mají talent, který vy nemáte.

 

Jak poznat, že si píšete s člověkem, který o vás stojí?

Ve většině případů vám píšou lidé, kteří o vás nestojí. Buďto jsou mylně přesvědčení, že je potřeba vás písemně odmítnout. Anebo se prostě jen baví tím, že vás mají v šachu a že vás vodí za nos. Těch lidí, co mají potřebu se k vám vyjádřit a odmítnout, může být až 20%, tedy menšina, ale když každému nechtěnému zájemci odpoví, napáchají hodně škody.

Někteří odmítají ošklivě, ale stručně a jasně, horší to bývá s těmi, co mají potřebu odmítnout vás šetrně. Mohou napsat nějakou zápornou větu, výmluvu, např. právě mám moc práce, nebo něco neutrálního. Vyjímkou nejsou ani lidi, kteří napíšou nějakou pochvalu nebo lichotku.

Když na to skočíte, chvíli ještě píšou a pak to vyšumí do ztracena, jakoby “ztratí zájem úplně”. Nejefektivnější způsob, jak odhalit toto vodění za nos, je poskytnout telefonní číslo a požádat o jeho, její. Když o vás má zájem, číslo dá.

 

Co dělají zbyteční pisálci?

Jestliže číslo nedá, znamená to 2 věci. a) vodí za nos, b) někoho má, podvádí a nechce být přistižen/a. Hlášky typu nedávám čísla cizím lidem, nebo nikdy nedávám čísla, musím si půl roku s člověkem psát než se sejdu, nejsou pravdivé. Je to jen výmluva, jak si zachovat tvář a nepřiznat, že vám zájem jen předstírali. Takže dál už nemusíte psát, nic z toho nevzejde, naděje není ani 1:1000, i když vymýšlí různá dobrodružství, setkání bez telefonu, aj.

Každý/á, kdo vás chce, vám číslo dá, pokud není hluchý nebo němý. Nezřídka může nastat i případ, že neumí telefonovat. To ale vyjde nastejno, jako by vás nechtěl/a. Když nemůže volat, nedomluví se a k žádnému seznámení nedojde.

Na internetu až polovina lidí lže, protože to nejde odhalit. Odhalit to jde až telefonem a při osobním setkání.

Dávejte tedy telefonní čísla a volejte. Málokdo má trpělivost psát si s nějakým anonymem, jen protože je to zdarma. V normálním styku je běžné, že vám člověk podá ruku, sundá si tmavé brýle, pohlédne vám do očí atd. Zatímco v anonymním chatu je stále k vám jakoby obrácen zády s klapkami na uších. Což může působit neuctivě na lidi, kteří si s vámi chtějí promluvit.

Shrnutí: přes 80% lidí píše nebo odpovídá jen tomu, koho chtějí. Což přeloženo do češtiny znamená jen tomu, komu jsou ochotni dát telefonní číslo.

 

Pomáhejme druhým. 10x dát a jednou brát.

Lidi se bojí, že ztratí čas, že budou odmítnutí, atd. Může se jim stát, že se roky neseznámí. Ale když vy nechcete čekat roky, nabídněte něco vstřícného. Např. Nabídněte schůzku blíže k druhé osobě. Nabídněte, že zaplatíte útratu, oběd, večeři. Štědrost je vždy velmi přitažlivá.

 

Co můžeme dělat pro brzké seznámení?

1) naučit se úspěšný postup, jak oslovovat nápadníky/ice
2) rozeznávat neplodné pisálky
3) domlouvat si telefonem schůzky
4) nebo navštěvovat místa, kde je velký obrat a koncentrace lidí a tam se seznamovat naživo
5) navštěvovat místa, kde je zvýšená koncentrace lidí vhodných pro nás (každý z nás má jiné místa)
6) nechat si projít potenciální zájemce dotazníkem vhodnosti a scházet se jen s vhodnými.
7) nebo si vhodné zájemce vyšlé z dotazníku pozvat současně na jedno klubové setkání
8) nebo si zajet do většího města na večírek, kde jsou předvybraní zájemci/kyně vhodné pro vás a zároveň lační seznámení.

 

Chcete se dozvědět více? Nechejte si poslat zdarma podrobněji rozvedené body 1) až 8) na pokračování emailem.

Zprávy dostává již 66 nadšených odběratelů. Z posílání se můžete odhlásit v každém emailu

Více o compatibility matching

 

Nebo se jednoduše zaregistrujte do Clubseznamky, která je těchto neduhů zbavena.
 
A začněte se také seznamovat příjemněji!

 
 Začněte se seznamovat

 


Napsat komentář

SIGN INTO YOUR ACCOUNT CREATE NEW ACCOUNT

Your privacy is important to us and we will never rent or sell your information.

×
CREATE ACCOUNT ALREADY HAVE AN ACCOUNT?

 
×
FORGOT YOUR DETAILS?
×

Go up

Zobrazit buttony
Schovat buttony
Přejít k navigační liště