Jestli nejste typ, který rád tráví hodně času v kavárnách, barech a klubech, možná pozorujete, že je čím dál těžší se seznámit. Nejen na seznamkách, ale i v přímém styku. Nechci vás učit, jak se seznamovat na veřejnosti, protože takové dovednosti se získávají delší dobu. Ukážu vám způsob vhodný pro kohokoliv bez složitější přípravy.

Svět se změnil i seznamky se změnily. Co platilo před 10 lety už je jinak. Největší změnu k horšímu zavedla kdysi seznamka.cz, která zakázala zveřejňování telefonních čísel, aby připoutala lidi ke své stránce a zvýšila načítání reklamy. Zavedení chatu pak způsobilo, že lidé sedí přilepení k chatu a nejsou schopni si domluvit schůzku. Chat zbavuje uživatele posledních zbytků respektu k lidem a ponouká je ke lhaní a utahování si z druhých. Samozřejmě, že žádná seznamka nemá zájem to měnit, protože by jí citelně poklesly příjmy z reklamy.

 

Srovnejme si, jak se seznamovalo na inzerát před 20 lety a k jakému pokroku došlo v současnosti.

 
1) Když jste dávali inzerát do Annonce nebo Avíza, bylo třeba na místě stvořit co nejvýstižnější a co nekratší inzerát, který by vás dobře vystihl. Dnes něco zkopírují, nevyplní vůbec (času dost) nebo naopak tam dají dlouhé traktáty, které nikdo nepřečte a neudělá si o vás obrázek.

 

2) Nabídky na inzerát se musely poslat hned, aby vás někdo nepředběhl. Stávalo se že osůbka šla jen na několik schůzek a na všechny už nedošlo.  Dnes není kam spěchat profil tam bude za týden i za měsíc. A kdyby jen to.

 

3) V online seznamkách je to naruby. Zatímco dříve si někdo radši podával inzeráty a jiní raději psali nabídky, v současnosti je to tak, že jakoby všichni mají inzerát. Ti atraktivnější jsou zaplaveni nabídkami. Ti škaredší musejí psát nabídky, i když jim aktivní pozice nevyhovuje. Není to dobré. Jedni se hodně nadřou a ani ti atraktivní nejsou spokojení. Nabídek je hodně, ale ne, jak by chtěli. A co se stane?

 

4) U inzerátu jste odpovídali jen na nabídky, které se vám líbily. Odpověď posílaná poštou stála 20 Kč, takže to je logické. Z té doby pochází i slib: “Odpovím všem”, který měl za cíl získat více nabídek a pochopitelně ho nikdo nedodržoval. V dnešní seznamce je odpovídání zdarma, proč by vám tedy neposlali zamítavé stanovisko nebo nějaké připomínky k vaší osobě.

 

5) Odpovídání na nechtěné nabídky je v reálném životě nemyslitelné. Copak se vám už někdy stalo, že jste se dívali po pěkné dívence, klukovi a oni vám řekli: “Děkuji, ale ne.”? Nebo, aby přidal/a komentář “Zhubni nádhero!”, apod. No nestalo se vám to, protože normální je, když po vás kouká někdo, koho nechcete, že odvrátíte pohled, celou tvář nebo se i postavíte bokem. Ale neříkáte nic nahlas. Ani neohrnujete noc, ani nezvedáte oči v sloup.

 

6) Pak je třeba domluvit si schůzku. V době inzerátů se prostě řeklo: “V 7 hodin u hodin”. Museli jste přijít přesně, jinak jste se nedozvěděli, kdo to je. V současné seznamce se může stát, že vám dal/a falešnou fotku, projde se kolem hodin a kolem vás. A když se mu/ jí nelíbí váš pohled (že nemá šanci), tak vás tam nechá stát a přešlapovat jako holub na báni. Ještě se vám může stát, že vám zazvoní mobil, že nestíhá, ať přijedete za ní/m.

 

7) U současných seznamek bývá menší úspěšnost, že se ti lidé budou sobě líbit, než v době, kdy byly u inzerátů maximálně fotky z občanky. Proto se všichni vyhýbají domlouvání schůzek jako čert kříži.

 

Jak to zlepšit a setkávat se se správnými nápadníky/ctitelkami?

Na cestě k seznámení jsou tři takové propasti, díry, kudy většině seznámení chtivých propadávají příležitosti.

Oslovit a vyhnout ztrátě času se zbytečnými pisálky,
Požádat o telefon dříve než to vyšumí do ztracena
Domluvit schůzku

Zaplníme díry, tak abyste s nápadníky a nápadnicemi prošli celou tu cestu a měli radost ze seznámení tak jako oni. Jak zaplníme?. Buď byste se to museli naučit,
anebo
možnost č. 2: Využít seznamku, která se obejde bez těchto tří kroků, a tak vám žádné příležitosti neutečou.

 

Ukázka jak problémy výstižně popisují sami čtenáři

 

Muži to mají asi snazší

Jana: Muži to mají asi snazší .. já jsem střídavě na seznamkách devátým rokem a úspěch se dosud nedostavil … Nijak to nehrotím .. tak .. lážo plážo .. ale protože nejsem ochotná potřást muži nejdříve jiným “orgánem” než rukou, tak se zájemci o seznámení nehrnou … Takže to nechávám osudu a sem tam si dám někam inzerát …

 

Ukázkový příklad osazenstva. Pro ně je normální trávit roky bezvýsledně. Tihle lidé vytvářejí náladu, že není normální hned po druhé zprávě chtít telefon, domluvit si schůzku a sejít se. Člověk už by něco začal dělat jinak. Ale oni ne. A smůla je, že přenášejí špatné návyky na ostatní, kteří je potom napodobují a to vnímají jako normu, zvyklost.
 

nejsi můj typ

Jana: S tím souhlasím, ale když se pánům napíše totéž, tak to je pro ně jako urážka .. mluvím sama za sebe .. Když jsem “nejsi můj typ” napsala nějakému muži, tak obvykle reagoval agresivně a vulgárně Takže možná, že to umí citlivě sdělit, ale necitlivě přijmout …

napsáno 27. dubna 2013 +4

adamec: Tak pochopitelně, že to je urážka. Tomu muži se nedivím. Slušný člověk neohrnuje noc ani nepřevrací oči v sloup, prostě odkloní pohled a jde si svou cestou. Na seznamkách můžete na dálku kohokoliv zadarmo naštvat. A on vás za to nemůže potrestat jinak než vás vulgárně urazit.

napsáno 27. dubna 2013  

MartinM: S tím nic nenaděláte. Snad jen, neberte si takové výpady osobně. Ani neosobně. Neberte si je vůbec nijak. Jestli chcete, tak odpovědi odmítnutých ani nečtěte. Pokud někdo reaguje agresivně a vulgárně, je to jeho problém, ne váš. Snad si jen můžete říct, že je dobře, že jste zažila takovou reakci přes Internet. V reálu by to mohlo být o dost horší.

napsáno 27. dubna 2013  +6

Jana: Máte pravdu .. ale zabolí to, chápete .. Z vlastní zkušenosti vím, že i na seznamce je třeba být upřímná a když na mě někdo nepůsobí dobře, tak je nejlepší to utnout okamžitě .. ale ty “následky” pak .. Asi odmítnuté budu automaticky blokovat…

 

Zde vidíte bezohlednost těch lidí. Jim vůbec nedochází, že se chovají jako hulváti. Prostě mají psát jen lidem, se kterými se chtějí setkat. Odmítat mají tím, že neodpoví. I když většina to dělá správně. Přesto vám přijde smršť odmítnutí nebo tak zvaných vodičů za nos. Od těchto bezmyšlenkovitých slonů v porcelánu vám přijde víc zpráv než od skutečných zájemců. A to dovede z pobytu na seznamce udělat peklo.

Takže, že si píšete s kvantem lidí, kteří vás vůbec nechtějí, a to k seznámení nestačí. Jak je rozpoznat během dvou zpráv. To vše najdete v článku:

Jak se seznamovat se zajímavými lidmi a nepoznat přitom nepříjemné zklamání.

 

výskyt děvčat – ani jedno

Franta: Něco pravdy na tom, že se lidi seznamují přes internet, bude. Včera bylo venku hezky, tak jsem odpoledne vytáhl kolo a objel jsem půl Plzně kolem všech potenciálních míst(nejvíc kolem rybníků a sportovišť), kde bych čekal výskyt děvčat. Víte, kolik jsem jich potkal? Ani jednu, přátelé!(nepočítám několik zamilovaných párů). To opravdu nemají všechny čas, nebo jsou jen líné, nebo zadané a nebo spoléhají na seznamku nebo náhodu?

napsáno 23. dubna 2013

 

To máte pravdu. Lidi tráví více jak 2 hodiny denně u počítačů. Už nenajdete holky na hlavní třídě ani na náměstí. V současnosti jediné místo, kam chodí lovci, je hypermarket. Ještě lepší je ikea, protože na ni si lidé udělají víc času, nespěchají, jdou s celou rodinou. Poznáte, kdo je zadaný, kdo svobodný.

 

Neodpovídají na “ahoj, jak se máš”

Pavel: Muži to mají těžší. Některé ženy si již do profilu napíšou, že neodpovídají na “ahoj, jak se máš”, bla bla…

Radka: To, že ženy neodpovídají na otázky typu “ahoj, jak se máš” je dáno tím, že jednak na inzerát ženě může odpovědět několik desítek mužů a odpovídat každému prostě nejde, za druhé tím, že by muž měl nějak dát najevo, že o dotyčnou má zájem a je ochoten věnovat jí alespoň nějaké úsilí. Netvrdím, že by odpověď měla být bůhvíjak originální, ale věta “ahoj, jak se máš” opravdu většině žen stačit nebude.

napsáno 24. března 2012

 

Tak jasně. Jme lidé, ne opice. Vůbec nejlepší je napsat nějakou otázku (otevřenou) na kterou se odpovídá celou větou, takže se žena má čeho chytit. Určitě líp vypadá, když nepíšete všem stejné a z nabídky je poznat, že jste pročetli její profil. Z ukázky vidíme, že na internet se dostali úplně všichni. I lidé, kteří neznají pravidla slušnosti. Předpokládají, že to musí jít po jejich a že druzí se jim musejí přizpůsobovat.

 

Žádná světová seznamka nemá stanovena pravidla seznamování. Za to vám ručím, protože jsem prohlédl stovku zahraničních i českých seznamek. V tom je záměr. Podobně jako Jehova seslal na Sodomu  a Gomoru trest takový, že všichni začali mluvit různými jazyky a nedomluvili se, tak i tvůrci seznamek potřebují, aby se účastníci seznamek nedomluvili. Jezdili vpravo i vlevo, naráželi do sebe, a o to více se načítalo stránek s reklamou, nebo o to déle platili členství.

 

Nerada mrhám svým časem!

Nikola Maloňová: Trpělivost? Mně osobně unavuje chodit na jednu schůzku za druhou. Nerada mrhám svým časem! A nevydělávám majlant, abych si mohla dovolit platit tydně 2 kávy + jiné občerstvení, protože na první schůzce si zásadně nenechávám nic platit.

 

A jsou další výdaje, kosmetika, nějaký kus oděvu. Nachystat se a s cestou tam a zpátky to zabere 3 hodiny.

 

Těžko najdete někoho, kdo se jen nebaví na cizí účet

A.: Z vlastnej skúsenosti môžem povedať, že hlavný dôvod, prečo zoznamky nefungujú, je, že tam ťažko nájdete niekoho, kto sa len nezabáva, či dokonca psychicky zdravého. Takmer nikto ich neberie vážne a nepoužíva na pôvodný účel. Lení sa im vyplniť si profily a keď už tak učinia, poväčšine vyzerajú ako u ľudí s úrovňou IQ 50. Nikto sa dokonca ani neunúva prečítať si môj profil predtým než ma osloví. Ďalším problémom je pretvárka. Desiatky nápadníkov s vami nadviažu komunikáciu plnú nadšenia a obdivu, aby sa po pár správach z ničoho nič odmlčali. Bez uvedenia akéhokoľvek dôvodu. A to nerobí len kde-tu niekto, ale nadpolovičná väčšina…

 

To vodění za nos je jedna z nejvážnějších nepříjemností na seznamkách. Oni ti lidi vás vlastně odmítají. Když je to zadarmo, mají nutkání vás nějak povzbudit, potěšit. Po jedné, dvou zprávách přestanou – už není co psát. Bohužel oni uspokojují vlastní potřeby a nedomýšlejí následky, že vás tím obelháváním a klamáním nadměrně deprimují.

 

Tyto útrapy nemusíte absolvovat

Mám pro vás dobrou zprávu. Teprve od roku 2015 existuje řešení on-line, které se vypořádalo se zmíněnými bolestmi seznamek. Aniž byste se cokoliv učili, odfiltruje nevhodné zájemce a přivede vás k vysněné polovičce.

 
Kde to je? Tady  

  Začněte se také seznamovat příjemněji
 

Vyzkoušejte si prohlídku. Nic neriskujete, seznamování v Clubseznamce je zdarma.
 

 

[wysija_form id=”1″]  
Zjistěte si více info bez registrace

 
Kde to je, jak se to dělá.
 

Tam se vše dovíte. Trvá to sice o pět minut déle, ale chlapa/ ženskou najdete o měsíc dřív, zábavnější formou.

 

 

27.7.2015 – 14.8.2015


Leave a Reply


Concerns or questions?

See our support area where you can find questions asked by our clients and answered by the SeventhQueen team. Lorem ipsum lorem ipsum

SEE SUPPORT AREA
NEWSLETTER SIGNUP

By subscribing to our mailing list you will always be update with the latest news from us.

SIGN INTO YOUR ACCOUNT CREATE NEW ACCOUNT

Your privacy is important to us and we will never rent or sell your information.

×

 
×
FORGOT YOUR DETAILS?
×

Go up

Zobrazit buttony
Schovat buttony