ENTJ – direktor, předseda, tvůrce systému, šéf

5 %

V celé populaci má
typ ENTJ 3-5% lidí.

Extroversion – dominantní, vstřícný, orientovaný na okolí
iNtuition – inovativní, vizionář, hledí dopředu, odvážný
Thinking – logický, věcný, pragmatický, racionální
Judging – preferuje strukturu a pořádek, rozhodný, vytrvalý

«- 3 známé osobnosti
 

 Jak se nejsnáze seznámit?   Otestovat znovu

 

Kde najdete ideální partnery

Nyní máte stanoven typ osobnosti a vaše optimální partnery najdete ve skupině C lidí rozumných, kde jsou 4 typy dohromady. Při osobním setkání poznáte během několika minut, kdo vám víc sedí. Další vhodné typy najdete v sousední skupině (info pro pokročilé). Takže už zbývá, abyste si lidi, se kterými jste v kontaktu, pozvali na otestování.

Na kterou stránku je pozvat? Když přijdou návštěvníci na seznamku nebo na test, a nemají právě chuť jit do seznamky nebo vyplnit test, 95% odejde a v životě o nich neuslyšíte. A jen 5% bude mít možnost se s vámi seznámit. Máme tu vytvořené i takzvané přistávací stránky, kde je úspěšnost 30%, tedy 6x větší, že si nechají vysvělit přínos, a tak je budete moci poznat.

 

Popis osobnosti ENTJ

ENTJ mají touhu mít věci pod kontrolou. Oproti ESTJ nechtějí praktické věci dělat, oni je chtějí řídit, stát v čele, rozhodovat, přesouvat a zlepšovat je. Jsou schopni vymyslet systém, strategii, určit cíle, vypočítat prospěch, stanovit odpovědnost a vyžadovat svědomitost. Jsou trochu jako INTJ, ale jejich iNtuice nelétá ve vzduchu, stojí pevně na zemi. ENTJ budou usilovat o lepší organizaci honu na lišku, ale nebudou se ptát, proč má být liška chycena. Jejich vnitřní sílou a potřebou je touha dirigovat lidi. Tento sklon vychází najevo již v mladém věku, kdy mají snahu poučovat a kárat jiné děti. Oni prostě vědí, jak mají co být a jak toho dosáhnout. Je jim jasné, že jiní prostě nemají schopnost vidět věci tak zřetelně a je třeba jim to vysvětlit a usměrnit je.

Svět kolem sebe rychle třídí, zevšeobecňují a nacházejí důkazy pro svá tvrzení. Mají velký smysl pro praktičnost i jakousi nelítostnou přímočarou pragmatičnost. Kamkoli přijdou, uvažují jak vylepšit současný stav, i když to není jejich starost. Postřehne přebytečné nebo nefunkční prvky systému a hned vědí, co a jak předělat.Nesnášejí zbytečné úsilí, plýtvání časem, opakované chyby a nutnost říkat něco podruhé.

Odhalí chybnou nebo nelogickou premisu či neopodstatněný závěr, který nevyplývá z předešlého, a bez milosti na ni upozorní a hned se budou zabývat řešením nápravy. Život se pro ně odvíjí v konfrontaci, debatách a setkáních s cílem něčemu se naučit a zdokonalit své okolí. Tento způsob komunikace v žádném případě není třeba brát osobně a nemá nic společného s tím, zda jsou jim lidé sympatičtí nebo ne. Jde jim jen o získávání informací, nic víc a nic méně. ENTJ mají rádi výměnu názorů a je jedno, jestli jim výsledek debaty dá za pravdu nebo ne. Váží si lidí, kteří se jim postaví v polemice. Ti, kteří nedokážou mít vlastní názor a stát za ním a nechají se jimi zastrašit, jsou pro ně “hadr”.

ENTJ dokážou najít argumenty, vystihnout podstatu věcí, jasně a stručně se vyjádřit. To z nich dělá vynikající komunikátory na čele svých lidí. Očekávají, že jejich partneři nebo partnerky v práci a osobním životě budou také silné osobnosti, které se nezaleknou občasné konfrontace, že budou samostatné bytosti se zdravou sebedůvěrou.

Dobře rozvinutí ENTJ mají takříkajíc zázračné schopnosti vidět věci z více pohledů, přistupovat k nim s nezkalenou myslí, kterou nepoužívají jen na vynášení soudů, ale také jako prostředek vztahu k druhým. Mají jedinečný dar nejen vidět příležitosti, které situace přináší, ale také neobyčejnou schopnost a sílu realizovat je. Nesnášejí přešlapování na místě a pustí se do uskutečňování.

 
Nejste z toho chytří? Podobné šťavnatě vylíčené popisy najdete na desítkách stránek. Píšou je totiž psychologové, přesvědčení, že čím delší, tím lepší. Jestli vás to zajímá, máme vypracovanou velmi krátkou a jednoduchou pomůcku, jak člověka poznat během pár vteřin. A zároveň i jeho touhy, potřeby.

 Zjistit více

 

Co v případě, že váš typ je stanoven chybně?


Test je založen na vašich odpovědích. Přesnější může být, jen když budete chtít vy. Dominantní vlastnost zůstává u člověka stejná celý život. Druhotnou, terciální a kvartérní vlastnost rozvíjíte v průběhu života. Vy můžete být dokonalejší než někdo s nerozvinutými schopnostmi, přesto typ vaší osobnosti se nezmění. A proto odpovídejte v testu ne, jací chcete být, ale podle toho, jací jste byli (v mládí) po pubertě.

Pokud byste zároveň byli chybně zařazení i do jiné skupiny, to při vstupu na setkání poznáte během minuty. Lze to zjistit snadno i podle kontrolních známek ve vyhodnocení testu. Proto si schovejte URL adresu s výsledkem testu. Nebo se můžete podívat zda vám víc nesedí sousední typy:

 

Jak se nejlépe seznámit?

Hledáte nějakou jednodušší zkratku? Vy můžete
1) navštívit večírek vaší skupiny a tam poznat optimální typy pro vás.
2) vyhledat lidi na seznamce, mají v profilu uvedenou svou skupinu.
3) anebo použít naši pomůcku a naučit se rozeznávat vhodné typy už z dálky, z facebooku, z jiné seznamky, ze skype a podobně. Jak?

 Zjistit více    Sdílet stránku  

 

Jak se seznamujete

Typ ENTJ nepřešlapuje na místě a v seznamování postupuje rychle. Někdy může mít problém, že moc tlačí na pilu.

Co by mohl dělat lépe, aby mu seznamování šlo hladčejí bez zádrhelů?

 Zjistit více

 

Přednosti a slabé stránky

Je velmi užitečné dělat to, co vám jde a dobře vydělávat, než se pachtit a pokoušet zdokonalit v něčem, co vám nejde.

Znát své slabé stránky je dobré pro zvýšení sebevědomí, abyste se v něčem neztrapnili. Vyplatí se slabé stránky zdokonalovat, abyste byli všestrannější a nepostradatelní, ale nezakládat na nich svou kariéru.

 Zjistit více

 

Jak poznáte typ osobnosti od pohledu podle gest?

Poznat lze každou z vlastností. Např. introverti mají hlubší oči a zaujímají gesta, kterými se chrání před světem. Smysloví lidé mají rozložitější postavu než intuitivní, kteří jsou vysocí a štíhlí, častěji tmavovlasí a nosící brýle.

Získejte přehlednou tabulku s názornými ilustracemi!

 Zjistit více

 

X

Vyplňte prosím svůj email,

[wysija_form id=”4″]

kam vám pošleme žádané zajímavosti o vašem typu včetně postupu, co vás dovede k vysněné známosti.

 

 

 

7.8.2015 – 1.11.2015

Leave a Reply


Concerns or questions?

See our support area where you can find questions asked by our clients and answered by the SeventhQueen team. Lorem ipsum lorem ipsum

SEE SUPPORT AREA
NEWSLETTER SIGNUP

By subscribing to our mailing list you will always be update with the latest news from us.

SIGN INTO YOUR ACCOUNT CREATE NEW ACCOUNT

Your privacy is important to us and we will never rent or sell your information.

×

 
×
FORGOT YOUR DETAILS?
×

Go up

Zobrazit buttony
Schovat buttony